biedron

Jak radzić sobie z plagą biedronek?

biedronGdy lato zaczyna ustępować zimniejszej porze roku, wielu z nas zmaga się z inwazją biedronek. Plaga tych owadów przywędrowała do naszego kraju z Chin, w przeciągu ostatnich kilku lat. Bardzo łatwo rozpoznać je po żółtawym zabarwieniu oraz agresywnym usposobieniu.

Można zamówić mycie elewacji, ale to usługa jednorazowa. A co na dłuższą metę?

Jak radzić sobie z plagą biedronek – inwazja owadów

Jesienią na elewacjach naszych domów można zaobserwować całe roje biedronek. Do ciepłych pomieszczeń dostają się poprzez uchylone okna, drzwi, otwory wentylacyjne, a nawet kominki. Czy istnieje sprawdzony pomysł na to, jak radzić sobie z plagą biedronek?

Poznaj pomysł na to, jak radzić sobie z plagą biedronek

1. Walkę z biedronkami zacznij od generalnych porządków. Odkurz dokładnie wszystkie pomieszczenia, a następnie wyczyść urządzenie.

2. W okresie letnim wiele osób umieszcza na oknach siatki, które mają chronić przed dostawaniem się owadów do mieszkania. Podczas porządków jesiennych, nie usuwaj ich z okien – staną się przeszkodą także dla biedronek.

3. Innym rozwiązaniem są środki owadobójcze. Wystarczy spryskać nimi parapety oraz framugi drzwi. Pamiętaj jednak, że mają negatywny wpływ na ludzi oraz zwierzęta domowe.

4. Gdy inwazja owadów zacznie przerastać twoje możliwości, skontaktuj się z firmą, zajmującą się zwalczaniem insektów.

5. Koniecznie przyjrzyj się kwiatom, które trzymasz w domu. Biedronki oraz mszyce bardzo często chowają się w ich liściach. Jeżeli chcesz uniknąć plagi tych owadów, najlepiej pozbądź się „zarażonych” roślin.

6. Wiele owadów unika intensywnych zapachów. Drażniąco na biedronki wpływają w szczególności mięta, pokrzywa oraz kamfora. Umieść je w miejscach, przez które owady mogą dostać się do wnętrza domu (posmaruj framugi, powieś odświeżacze przy wentylatorach), co pomoże je odstraszyć.

Czy warto szukać odpowiedzi na pytanie jak radzić sobie z plagą biedronek?

Niektórzy uważają, że biedronki to jedne z najbardziej pożytecznych owadów. Warto jednak mieć świadomość, że odmiana Harmonia axyridis ma niewiele wspólnego z naszymi polskimi biedronkami. Chociaż ich ukąszenie nie jest bolesne, może powodować zmiany alergiczne oraz uporczywy świąd. Jeżeli zastanawiasz się jak radzić sobie z plagą biedronek, sprawdź nasz pomysł na walkę z ich inwazją.